| Büyükşehir Meslek Sahibi Yapacak  
 
   

 Başkan Çelik, Meslek Akademisi ve KAYMEK Mesleki Sınav Merkezi inşaatında incelemelerde bulundu

BÜYÜKŞEHİR, MESLEK SAHİBİ YAPACAK

Büyükşehir Belediyesi’nin Türkiye’de ilk olan yatırımlarından Büyükşehir Belediyesi Meslek Akademisi ve KAYMEK Mesleki Sınav Merkezi inşaatı hızla devam ediyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, inşaatın son durumunu yerinde inceledi ve insana yatırım yapmaya devam ettiklerini belirtti.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Erciyes Üniversitesi karşısında yapılmakta olan Büyükşehir Belediyesi Meslek Akademisi ve KAYMEK Mesleki Sınav Merkezi inşaatını gezdi. Başkan Çelik, inşaatın son durumuyla ilgili bilgi aldı.

Büyükşehir Belediyesi olarak insana yatırım konusunda yaptıkları en önemli projelerden birisinin Meslek Akademisi ve KAYMEK Mesleki Sınav Merkezi projesi olduğunu ifade eden Başkan Mustafa Çelik, “İnşallah yaz mevsimi içerisinde inşaatı bitirerek, açılışa hazır hale getireceğiz. Bir tarafta mesleği olmayan gençlerimiz, diğer tarafta nitelikli eleman arayan iş verenlerimiz var. Biz Meslek Akademisi ile nitelikli eleman arayan iş verenlerimiz için meslek sahibi olmayan gençlerimizi yetiştirmek istiyoruz. İnşallah Meslek Akademisi’ni yaptığımız zaman yüzlerce gencimiz bu merkezde meslek lisesi statüsünde bilgi sahibi olarak meslek edinecekler. Bu merkezin ayrı bir fonksiyonu daha var. Burası aynı zamanda Mesleki Sınav Merkezi fonksiyonunu da birlikte yürütecek. Avrupa Birliği uyum yasaları sürecinde her meslek sahibine sınav belgesi alması zorunluluğu getirildi. Biz burada 25 meslek dalı için bu hizmeti vereceğiz. Gençlerimizi sınava tabii tutacağız ve istenen belgeleri Büyükşehir Belediyesi KAYMEK olarak vereceğiz. Dolayısıyla insana yatırım konusunda yaptığımız bu proje ile hem gençlerimizi meslek sahibi yapacağız hem de mesleki belgelerini vermiş olacağız” dedi.

 
   
Tarih : 26.03.2017  

     
 
     
 HABER ARŞİVİ    
 
Yunus Taşcan
06.04.2017

Diksiyon
Fatma çelikle diksiyon kursunu bitirdim herkeze tavsiye ederim. Çok güzel yer ve çok güzel ilgileniliyor teşekkürler :)


Sedat Aslanoğlu
26.03.2017

C# kursu
Merhabalar vermiş olduğunuz kurslar halkımıza çok faydalı ve bilgi beceri konusunda çok şey katmıştır bu konuda emeği geçen değerli büyüklerimize saygılarımı ve teşekkürlerimi sunuyorum keşke belsin sosyal tesislerinde akşam seansı C# kursuda verebilseniz çok seviniriz saygılarımla


ANADOLU BURO MAKİNALARI LTD.ŞTİ.
01.03.2017

KAYMEK
bizler de firma olarak kaymek kurslarına hizmet vermekteyiz .başta belediyemiz olmak üzere bizlere böyle bir hizmeti sundukları için teşekür ederiz. hocalarımız olsun çalışanları olsun yardımlarından dolayı herkese ayrı ayrı teşekkürlerimizi sunarız.


melike gençaslan
04.12.2016

konu yok
Bende Kaymek kurslarına gidiyorum,bencede çok güzel...


ahmet ayçicek
28.11.2016

kaymek kursları
2 yıldır dönem dönem kaymek kurslarına katılmaktayım. bu hizmeti sağlayan başta belediyemiz olmak üzere tüm personele ilgilerinden dolayı teşekkür ederiz.


Mesaj Oku Mesaj Yaz
Copyright © 2016, Kayseri Büyükşehir Belediyesi - Kayseri Mesleki Eğitim ve Kültür A.Ş. Tüm Hakları Saklıdır.