| KAYMEK MSM Belgelendirme Faaliyetlerine Başladı  
 
   

 KAYMEK Mesleki Sınav Merkezi, sınav ve belgelendirme yapmak üzere yetkilendirildi

KAYMEK MSM BELGELENDİRME FAALİYETLERİNE BAŞLADI

Mesleki eğitimde Anadolu’nun markası olan KAYMEK, mesleki yeterlilikte de söz sahibi oldu. Mesleki Yeterlilik Kurumu tarafından yetkilendirilen KAYMEK Mesleki Sınav Merkezi ilk sınavlarını da yaptı.

5544 sayılı Mesleki Yeterlilik Kurumu Kanunu mesleki yeterlilik belgesini zorunlu hale getirdi. Artık birçok meslekte çalışanların yeterliliğini KAYMEK Mesleki Sınav Merkezi belirleyecek ve belgelendirecek.

Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) tarafından yetkilendirilen KAYMEK Mesleki Sınav Merkezi, ilk sınavlarını yapmaya başladı. KAYMEK Mesleki Sınav Merkezi’nin aldığı yetki doğrultusunda Ahşap Kalıpçı, Alçı Levha Uygulayıcısı, Betonarme Demircisi, Duvarcı, Hidrolik-Pnömatikçi, İnşaat Boyacısı, İnşaat İşçisi, Metal Kesimci, Seramik Karo Kaplamacısı ve Sıvacı gibi meslek sahipleri KAYMEK MSM’ye mesleki yeterlilik belgesi almak üzere başvurabilecekler.

5544 sayılı Mesleki Yeterlilik Kurumu Kanunu’nda; “Tehlikeli ve çok tehlikeli işlerden olup, Mesleki Yeterlilik Kurumu tarafından standardı yayımlanan ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığınca çıkarılacak tebliğlerde belirtilen mesleklerde, tebliğlerin yayım tarihinden itibaren on iki ay sonra Mesleki Yeterlilik Kurumu Kanununda düzenlenen esaslara göre Mesleki Yeterlilik Belgesine sahip olmayan kişiler çalıştırılamayacaktır” ifadeleri yer alıyor.

KAYMEK Mesleki Sınav Merkezi bugünden itibaren başladığı sınavlarla işi layıkıyla yapanlara mesleki yeterlilik belgesi vererek tehlikeli ve çok tehlikeli olarak kabul edilen işlerin ehil kişiler tarafından yapılmasına katkı sunacak.

 
   
Tarih : 15.11.2017  

     
 
     
 HABER ARŞİVİ    
 
Yunus Taşcan
06.04.2017

Diksiyon
Fatma çelikle diksiyon kursunu bitirdim herkeze tavsiye ederim. Çok güzel yer ve çok güzel ilgileniliyor teşekkürler :)


Sedat Aslanoğlu
26.03.2017

C# kursu
Merhabalar vermiş olduğunuz kurslar halkımıza çok faydalı ve bilgi beceri konusunda çok şey katmıştır bu konuda emeği geçen değerli büyüklerimize saygılarımı ve teşekkürlerimi sunuyorum keşke belsin sosyal tesislerinde akşam seansı C# kursuda verebilseniz çok seviniriz saygılarımla


ANADOLU BURO MAKİNALARI LTD.ŞTİ.
01.03.2017

KAYMEK
bizler de firma olarak kaymek kurslarına hizmet vermekteyiz .başta belediyemiz olmak üzere bizlere böyle bir hizmeti sundukları için teşekür ederiz. hocalarımız olsun çalışanları olsun yardımlarından dolayı herkese ayrı ayrı teşekkürlerimizi sunarız.


melike gençaslan
04.12.2016

konu yok
Bende Kaymek kurslarına gidiyorum,bencede çok güzel...


ahmet ayçicek
28.11.2016

kaymek kursları
2 yıldır dönem dönem kaymek kurslarına katılmaktayım. bu hizmeti sağlayan başta belediyemiz olmak üzere tüm personele ilgilerinden dolayı teşekkür ederiz.


Mesaj Oku Mesaj Yaz
Copyright © 2016, Kayseri Büyükşehir Belediyesi - Kayseri Mesleki Eğitim ve Kültür A.Ş. Tüm Hakları Saklıdır.