| Beş Yıldızlı Gençlik Merkezi  
 
   

 BEŞ YILDIZLI GENÇLİK MERKEZİ

Büyükşehir Belediyesi, Talas’taki tarihi Amerikan Koleji binasını restore ettirerek Türkiye’de örneği olmayan bir gençlik merkezi haline getirdi. Başkan Çelik, buradaki misyonlarının vatanını ve milletini seven, bayrağına ve ezanına sahip çıkan gençler yetiştirmek olduğunu söyledi. Büyükşehir Belediyesi’nin Talas’ta açtığı Gençlik Merkezi basına ve kamuoyuna tanıtıldı. Kayseri’yi en güzel gören yerdeki tarihi bir binayı gençliğin hizmetine sunan Büyükşehir Belediyesi, burada Türkiye’de örneği görülmemiş bir çalışma başlattı. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik’in de katıldığı tanıtım toplantısında tarihi binada yapılan restorasyon çalışmaları hakkında da bilgi verildi. Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Hamdi Elcüman, restorasyon çalışmalarının binanın orijinaline sadık kalarak yaptıklarını belirtti ve binanın 4 yıldızlı bir otel çehresine kavuştuğunu söyledi. 

“ÖĞRENCİLERE VİP HİZMETİ”

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik de binada verilen hizmetleri aktardı. Amerikan Koleji’nin 2013 yılında bir protokolle Büyükşehir Belediyesi’ne geçtiğini ifade eden Başkan Çelik, “Yıkılmak üzere olan binayı restorasyon ile ayağa kaldırdık. Burası Meclisimizin kararı ile KAYMEK şirketimize devredildi. Burada hafta sonları başarılı öğrencilerimizi iki günlük kampa alıyoruz. Ayrıca şehrimizdeki lise öğrencilerinden başarılı olan ve gelecek vadeden her yıl 20 öğrenciyi burada misafir edeceğiz. Öğrencilerimize VİP hizmeti vereceğiz. Gündüz okullarına gidecek olan öğrencilere ilave eğitimle yabancı dil ve sosyal bilimler dersleri vereceğiz. Onlarla yakından ilgileneceğiz. Ayrıca yazın yaz kampları yapacağız. Burada yetişen çocuklarımız ilerde en iyi mesleklerin sahipleri olacak” dedi. Gençlerimizin yetişmesi için alanların boş bırakılması halinde bu alanların kötü niyetli kişilerce kullanıldığını ve gençlerin bizlerden çalındığını vurgulayan Başkan Çelik, “Bu tesisimiz belediyemizin şirketi KAYMEK tarafından işletilecek. Burası herhangi bir vakfa, derneğe verilmedi” diye konuştu. Büyükşehir Belediye Başkanı Çelik, açıklamalarının ardından basın mensuplarına Talas Gençlik Merkezi’ni gezdirdi. Binanın kimliğine uygun bir şekilde dekora edilen gençlik merkezinin her katında bulunan okuma salonları, dijital kütüphaneler, etüt salonları, oyun salonları, konferans salonları, yatakhaneler gibi birimleri tanıtan Başkan Çelik, halen 21 öğrencinin gençlik merkezinde kaldığını belirtti. Şehrimize gelen önemli isimlerle gençlik merkezinde kalan gençlerin sohbet etmesine de imkan sağladıklarını ifade eden Başkan Çelik, Kitap Fuarı için Kayseri’ye gelen Yazar Bekir Develi ile yapılan sohbete basın mensuplarıyla katıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Çelik, Talas Gençlik Merkezi’nin misyonunu da açıkladı. Başkan Çelik, “Buradaki tek misyonumuz vatanını milletini seven, ezanına ve bayrağına sahip çıkan gençler yetiştirmek” diye konuştu.

 
   
Tarih : 21.10.2017  

     
 
     
 HABER ARŞİVİ    
 
Yunus Taşcan
06.04.2017

Diksiyon
Fatma çelikle diksiyon kursunu bitirdim herkeze tavsiye ederim. Çok güzel yer ve çok güzel ilgileniliyor teşekkürler :)


Sedat Aslanoğlu
26.03.2017

C# kursu
Merhabalar vermiş olduğunuz kurslar halkımıza çok faydalı ve bilgi beceri konusunda çok şey katmıştır bu konuda emeği geçen değerli büyüklerimize saygılarımı ve teşekkürlerimi sunuyorum keşke belsin sosyal tesislerinde akşam seansı C# kursuda verebilseniz çok seviniriz saygılarımla


ANADOLU BURO MAKİNALARI LTD.ŞTİ.
01.03.2017

KAYMEK
bizler de firma olarak kaymek kurslarına hizmet vermekteyiz .başta belediyemiz olmak üzere bizlere böyle bir hizmeti sundukları için teşekür ederiz. hocalarımız olsun çalışanları olsun yardımlarından dolayı herkese ayrı ayrı teşekkürlerimizi sunarız.


melike gençaslan
04.12.2016

konu yok
Bende Kaymek kurslarına gidiyorum,bencede çok güzel...


ahmet ayçicek
28.11.2016

kaymek kursları
2 yıldır dönem dönem kaymek kurslarına katılmaktayım. bu hizmeti sağlayan başta belediyemiz olmak üzere tüm personele ilgilerinden dolayı teşekkür ederiz.


Mesaj Oku Mesaj Yaz
Copyright © 2016, Kayseri Büyükşehir Belediyesi - Kayseri Mesleki Eğitim ve Kültür A.Ş. Tüm Hakları Saklıdır.